Dette trenger du å vite før du kommer på festival


På grunn av COVID-19 blir også årets festival litt annerledes. Les mer om hvordan vi og du kan forebygge smitte på Norsk orgelfestival 2021.

 

Det er et annerledes år og vi er veldig takknemlige for at vi kan holde festival. Samfunnet er godt trent i smittevenstiltak nå, men vi ønsker likevel å fortelle deg litt om hvordan det blir på Norsk orgelfestival slik at vi alle er best mulig forberedt: 

 

  • På flere av arrangementene er det lavere kapasitet enn vanlig for å sikre god nok avstand mellom publikum.

 

  • Vi skal overholde 1-meteren når vi står i kø og når vi setter oss ned, med mindre man er i samme husstand. 

 

  • Dersom du skal gå på konsert sammen med med noen må dere stå sammen i køen. 

 

  • Vi slipper færre inn om gangen på grunn av avstandskrav. Møt derfor opp i god tid. Og vi minner om at høstværet i Stavanger kan være trist og grått, så kle deg gjerne godt og husk en paraply under armen.

 

  • Publikum får tilviste plasser. Når man først har satt seg ber vi om at du blir sittende til arrangementet er slutt. 

 

  •  Vi ber deg vennligst kjøpe billett eller reservere plass på forhånd, også du som har festivalpass, og billetten må stå i navnet til den som skal bruke billetten. Slik reduserer vi kø og oppsamling ved inngang. 

 

  • På grunn av publikumsbegrensninger kan vi dessverre ikke garantere plass for deg med festivalpass. Du må derfor huske å reservere plass i forkant. 

 

  • Alle som kjøper eller reserverer billett blir registrert med navn og kontaktinformasjon. Ved et eventuelt smitteutbrudd vil det kunne bli nødvendig med overlevering av publikumsoversikt og kontaktinformasjon til kommunen i forbindelse med smittesporing. En publikumsoversikt vil oppbevares på en forsvarlig måte og slettes senest 10 dager. 

 

  • Vi har forsterket renhold og det vil være håndesinfisering lett tilgjengelig på arrangementet og toalett med mulighet for håndvask.

 

 

 

Vi ønsker deg hjertelig velkommen til Norsk orgelfestival 2021!

 

 

 

 

Kilde foto: Folkehelseinstituttet FHI

Tilbake